Zadnji, četrti koncert, Poletja v Starih Žireh tradicionalno (v soboto,16. avgusta, ob 20.30) zaključujemo z mladima, pretežno domačima rockovskima skupinama.
Tokrat se nam bo najprej predstavila skupina Uninvited, ki temelji na avtorski hard rock/heavy metal glasbi z odličnimi angažiranimi avtorskimi besedili. V petčlanski ekipi sodelujejo: Petja Škrubej – glavni vokal, Ruben Škodič – kitara, Neža Kovač – klaviature, spremljevalni vokal, Žan Sedej – bas kitara in Maks Kovač – bobni.
Nasledja skupina je Yoko Nono, člani katere so bili kot novinci leta nominirani za zlato piščal, sestavljajo bobnar Blaž Horvat, kitarista Klemen Mlinar in Mark Žakelj sta domačina, stara znanca žirovskih odrov in naše glasbene scene, basist Nejc Klun ter pevec in tekstopisec Žan Koprivec Perjet. Lanskega marca so izdali prvo pesem, že letos pa je skupina v svet poslala svoj prvenec, ki mu je nadela naslov Če te vprašajo.
Z velikim ponosom napovedujemo mlado uspešno skupino, ki pred glasbo postavljajo prijateljstvo, saj pravijo, da je to osnova za nastajanje dobre glasbe.
Prav avtorska, angažirana, razmišljujoča ter glasbeno udarna glasba bo rdeča nit zadnjega koncerta Poletja v Starih Žireh.
Vabljene vse generacije, saj dobra glasba ne pozna meja!
Vstop prost, za poln šank skrbi Glasbeno društvo Frekvenca.